Другий рік поспіль наша класна родина бере участь у всеукраїнському проекті "Біоетика", що впроваджується благодійною організацією "Благодійний фонд "Щаслива лапа" з метою формування гуманного та відповідального ставлення до тварин.
Одним із суттєвих показників морального здоров’я нації завжди було ставлення людей до тварин. Аналіз статусу тварин у різні епохи та в різних країнах засвідчує, що між ставленням людей до тварин і рівнем духовного розвитку суспільства існує певна залежність. Саме тому одним із важливих завдань педагогіки сьогодні є здійснення просвітницько-виховної діяльності щодо формування у молодого покоління гуманного та відповідального ставлення до природи і, зокрема до тварин. Сучасні філософи та науковці зазначають, що, починаючи з 1920 р., криза європейської культури перейшла на нову стадію. Все частіше сенсом існування суспільство обирає матеріальне збагачення, якому підкорює і науку, і мистецтво, і людське життя. Як результат, сучасні діти вибудовують власну життєву траєкторію відповідно до ціннісної ієрархії, в якій такі базові поняття, як спритність та успішність, є більш пріоритетними, ніж доброта та гідність.
Найближчими до дітей тваринами в усі часи були собаки та коти. Саме вони найчастіше стають домашніми улюбленцями в українських родинах. Проте, необізнаність дітей щодо правил поведінки з тваринами (як домашніми, так і безпритульними) часто призводить до негативних наслідків (знущання над тваринами, зараження небезпечними хворобами, травмування та каліцтво дітей). Все частіше трапляються випадки жорстокого ставлення до тварин не лише з боку дорослих, але і, що найгірше, з боку дітей.
ІІ Всеукраїнський урок ДОБРОТИ дав змогу більше пізнати один одного,
розкрив нам нові секрети світобудови, надихнув на нові звершення, окрилив новими ідеями!
Дякуємо за чудову ідею благодійному фонду "Щаслива лапа"! @happypaw
💙💛❤💚💜💛❤💛💜💚❤💛💙
Відтепер ми ДОБРОДІЇ в дії 😍
Дізналися ще більше про котів і собак та їх значення для людини; знаємо історію одомашнення тварин; ознайомилися з породами собак і котів; з’ясували значення терміна «волонтери тварин». А головне - маємо бажання піклуватися про братів наших менших.
Пізнавально-розважальний захід "Вертляві хвостики" |